Hitech 85 Grad ND Soft 0.6 filtr połówkowy szary Soft Hitech 85 (2 przysłony)

Rekomendacja sprzedawcy

Producent: Formatt Filters

Dostępność: Towar na zamówienie - zapytaj o dostępność

Dostawa już od: 11,00 PLN

129,00 PLN / szt.

Powiadom mnie o dostępności

Opis

Filtr żywiczny, połówkowy szary Grad ND 0.6 z przejściem typu Soft

Filtry o właściwościach, gęstości, oraz transmisji światła podobnych do filtrów szarych - całkowitych. Niezaprzeczalną zaletą tych filtrów jest możliwość przyciemnienia tylko części kadru dająca możliwość dłuższego naświetlania ciemniejszej części obrazu. Szczególnie dobre zdjęcia krajobrazowe, trudne są do wykonania bez tych filtrów. Strata światła: 4 przysłony. Rozmiar (system Hitech 85, Cokin P, PPL B): 85x110mm.

Przejście typu Soft, to typ przejścia bardziej łagodnego. Idealnie nada się do zdjęć które nie mają równej linii horyzontu jak np. szczyty górskie czy budynki w mieście, które są różnej wysokości.

Przy zastosowaniu filtrów szarych (całościowych, jak i połówkowych), matryce aparatów, wrażliwe na ilość wpadającego światła, mogą rejestrować więcej promieni podczerwonych, mających wpływ na powstanie dominanty w kolorach: magenta lub bursztyn. Aby usunąć niechciany zafarb należy użyć programu graficznego.
Polecamy również filtry UV/IR (w ofercie Heliopan lub Marumi) który będzie blokował zarówno promieniowanie UV jak i promieniowanie podczerwone.

Więcej informacji można uzyskać z filmu pokazowego.
Więcej Zwiń